Kinetická RkPSA

Aktuality

7.6.2017 Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou s řetězcem MAKRO.

V Čestlicích Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem MAKRO. Během letošního roku bude zprovozněno dalších šest plniček na dalších pobočkách. Celý projekt zahrnující celkem deset stanic by měl být realizován do dvou let.

20.1.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Hodoníně

Druhou plnící stanici v roce 2017 otevřel Bonett pro veřejnost v Hodoníně. Plnící stanice je umístěna v rámci ČS SHELL na ulici Brněnská v Hodoníně a zákazníkům je k dispozici NON-STOP.

10.1.2017 Bonett otevřel první plnící stanici v roce 2017

V Turnově byla na přelomu roku otevřena nová plnící stanice CNG. Bonett tak celkem provozuje v největší síť v ČR o celkovém počtu již 24 CNG stanic.

15.12.2016 BONETT otevřel novou plnicí stanici v Havlíčkově Brodu

Bonett v krátkém časovém horizontu otevřel další plnicí stanici CNG v Havlíčkově Brodu, kterou mohou využívat nejen osobní auta, ale také autobusy a nákladní vozy. Aktuálně má v portfoliu 23 stanic a chystá další. Do konce příštího roku chce mít Bonett až 40 stanic. Více v tiskové zrávě v sekci CNG news.

Zobraz vše

Rapid cycle kinetická PSA technologie

Odpadní bioplyn z anaerobního digestoru v RkPSA patentované technologii podstupuje ve velmi rychlých tlakových cyklech úpravu v podobě odsíření, odstranění vody (vysušení) a oxidu uhličitého.

Čistota produktu

Finálním produktem procesu úpravy surového bioplynu je biometan, který svým složením a obsahem metanu odpovídá kvalitě zemního plynu tak, jak je znám v distribuční síti, nebo kvalitě vyšší.

Rapid-cycle kinetická PSA technologie Bonett Xebec umožňují čistotu výstupního produktu (product gas) až v podobě obsahu metanu 99+%. Tato čistota produktu je významně vyšší než v ditribuční síti, a takový plyn je možno používat i pro technické či laboratorní účely.

Energetická náročnost

Obrovskou výhodou nabízené RkPSA technologie je velmi nízká energetická náročnost technologie úpravy bioplynu v podobě méně než 0,23kWh/1m3.

Rapid cycle PSA technologie je tak výzamně úspornější než chemická vypírka, vymražovací systémy nebo membránové či konvenční PSA technologie.

Kontejnerová dodávka a nízké nároky na zábor půdy

Další komparativní výhodou je kompaktní kontejnerová dodávka, s velmi malým záborem pozemku, v podobě pouze 1/10 plochy oproti konvenčním PSA.

Chcete-li vědět více, kontaktujte nás. Jsme Vám k dispozici.