VaV aktivity, podpora OPPIK

Aktuality

18.10.2018 Bonett vybudoval v Ostravě nejsilnější CNG stanici ve střední Evropě

S kapacitou téměř 3500 m3 za hodinu, čtyřmi extrémně výkonnými nemazanými kompresory o příkonu téměř 1 MW a zásobníky na 2500 m3 se jedná o nejsilnější plnicí stanici jak v České republice, tak i ve střední Evropě.

5.9.2018 Bonett uvedl do provozu plnící stanici v Mělníce

Další plnící stanici CNG pro veřejnost otevřel Bonett v Mělníce. Stanice je umístěna na ulici Bezručova hned vedle autobusového nádraží a je k dispozici jak pro autobusy, tak i pro širokou veřejnost.

1.7.2018 Bonett otevřel plnící stanici CNG ve Slavkově u Brna

Další plnící stanici CNG, již 33. v pořadí, otevřel Bonett na Jižní Moravě ve Slavkově u Brna. Stanice je umístěna v rámci areálu čerpací stanice PHM Tenryu a je v provozu NON-STOP. Motoristé se tak mohou těšit, že naplní nejen CNG, ale budou moci využít kompletní služby myčky, shopu a občerstvení, které je v rámci nabídky čerpací stanice.   

6.6.2018 Bonett postavil pro Dopravní podnik města Děčína velkou plnicí stanici CNG

S kapacitou téměř 800 m3 za hodinu a zásobníky na 5000 m3 se jedná o jednu z největších plnicích stanic v České republice, která bude obsluhovat 21 nových plynových autobusů MAN. Sloužit ale bude i veřejnosti. Bonett se stal generálním dodavatelem celé plnicí stanice CNG.

8.2.2018 Bonett se již potřetí za sebou stal největším prodejcem CNG v ČR

Bonett se potřetí za sebou stal největším prodejcem CNG pro dopravu v České republice. V roce 2017 prodal rekordních více než 9 milionů m3, čímž si meziročně polepšil o 20 %. Může se také pochlubit nejširší sítí vlastních plnicích stanic, kterých provozuje 32.

Zobraz vše

Společnost Bonet Bohemia, a.s., IČ 25626108, byla v rámci programu Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost v rámci Programu POTENCIÁL podpořena pro projekt: „Výzkumné, vývojové, inovační a zkušební centrum Bonett Innovation“.

 

Výstavba centra proběhla v obci Klecany, ulice Parkerova, na nově pořízených pozemcích žadatele. Pozemky se nachází v lokalitě katastrálního území Klecany, Středočeský kraj.

 

Zaměření VIK je výzkum, vývoj, testování, monitoring a zkoušky energeticky úsporných kompaktních kompresorových celků a výdejních zařízení určených pro účely stlačování zemního plynu různých tlaků, jeho skladování a výdej stlačeného zemního plynu do vozidel, jakož i pro inovace dalších produktů.

 

V rámci projekty byly pořízeny za podporu Ministerstva průmyslu a obchodu následující výzkumné a vývojové capacity a zařízení:

  • zkušebna
  • prototypová dílna
  • jeřáb
  • zařízení pro testování kompresorů a stojanů, měřící trať, Scada system
  • PC vybavení
  • jeřábová dráha do nosnosti 40tun
  • sklady plynu zdrojové a cílové
  • další vybavení pro naplnění cílů projektu

 

V rámci výzkumných a vývojových aktivit tohoto centra je společnost Bonett připravena pro všechny zájemce provádět za tržní ceny následující činnosti:

  • testování a zkoušky výkonu a jinýách parametrů a funkce kompresorů na zemní plyn
  • testování zkoušky průtoků výdejních stojanů stlačeního zemního plynu

 

V případě zájmu o tyto činnosti nás prosím kontaktujte na info@bonett.cz.

 

vav