Bonett News

Praha - 15.05.2023

Plánovaná odstávka - bioCNG stanice Bonett Praha U Rajské zahrady (ČS EuroOil)


Rádi bychom vás informovali o plánované odstávce Bonett bioCNG stanice Praha U Rajské zahrady (ČS EuroOil) ve středu 17.5. od 9 do 17 hodin. Stanice bude mimo provoz z důvodu plánovaného servisu.

Nejbližší stanice Bonett naleznete

  • na Praze 10 na ČS ORLEN Benzina na Jižní spojce 3183/6,
  • na Praze 10 v Malešicích na ČS Shell - Průmyslová 34
  • nebo na Praze 9 na ČS EuroOil na Poděbradské 279/34.

Omlouváme se za komplikace a přejeme mnoho šťastných kilometrů se zeleným bioCNG.


V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na nonstop lince dispečinku +420 737 252 797 nebo na e-mailu dispecink@bonett.cz.

Praha - 28.04.2023

Plánované odstávky - Jeseník, Litoměřice


Rádi bychom vás informovali o dvou plánovaných odstávkách našich stanic příští týden kvůli plánovanému přerušení dodávek elektřiny ze strany dodavatele.


Ve čtvrtek 4.5. od 7:45 do 15:15 na stanici Bonett Jeseník na adrese Lipovská, 790 01 Jeseník,

v pátek 5.5. od 7:00 do 13:00 na stanici Bonett Litoměřice na adrese Žernosecká 603/15, 412 01 Litoměřice.


Omlouváme se za způsobené komplikace a přejeme mnoho šťastných kilometrů se zeleným Bonett bioCNG .


V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na nonstop lince dispečinku +420 737 252 797 nebo na e-mailu dispecink@bonett.cz.

Brno - 18.04.2023

Plánovaná odstávka - bioCNG stanice Bonett Brno (ČS Makro)


Rádi bychom vás informovali o plánované odstávce Bonett bioCNG stanice Brno (ČS Makro) ve středu 19.4. od 8 do 15 hodin na adrese Kaštanová 506/50, 620 00 Brno. Stanice bude mimo provoz z důvodu plánovaného servisu.

Nejbližší stanice Bonett naleznete

  • na E461 od Mikulova - Vídeňská 131, 619 00 Brno-jih,
  • nebo na dálnici D1 Rohlenka - Rohlenka 24, 664 05 Rohlenka - Jiříkovice.

Omlouváme se za komplikace a přejeme mnoho šťastných kilometrů se zeleným bioCNG.


V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na nonstop lince dispečinku +420 737 252 797 nebo na e-mailu dispecink@bonett.cz.

Praha - 05.04.2023

Dočasné přerušení provozu - bioCNG stanice Bonett Vrchlabí


Rádi bychom vás informovali o dočasném přerušení provozu Bonett bioCNG stanice Vrchlabí od 11.4. do 14.4.2023 na adrese Lánovská 1511, 543 01 Vrchlabí. Stanice bude mimo provoz z důvodu rekonstrukce čerpací stanice Kontakt.

Nejbližší stanice Bonett naleznete

  • v Jičíně - Hradecká 805, 506 01 Jičín (ČS Shell),
  • nebo v Turnově - Svobodova 2050, 511 01 Turnov (ČS Kontakt).

Omlouváme se za komplikace a přejeme mnoho šťastných kilometrů se zeleným bioCNG.


V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na nonstop lince dispečinku +420 737 252 797 nebo na e-mailu dispecink@bonett.cz.

Praha - 27.04.2022

Bonett zprovozňuje dvě nové CNG stanice v Praze. Na Jižní spojce v Záběhlicích a na Černém Mostě v areálu MAKRO

Přijeďte natankovat na některou z našich dvou nových stanic v Praze! Kam?

Již od 28.4.: Jižní spojka 3183/6, 106 00 Praha 10 - Záběhlice 

Již brzy: Chlumecká 2424, 19800 Praha 20 - Horní Počernice  

Karlovy Vary - Jenišov - 23.07.2021

Bonett CNG stanice nově i v Jenišově u Karlových Varů!

Od nynějška naplníte CNG od Bonettu i v Jenišově u Karlových Varů u Makra. Stanice je v NON STOP režimu a opět na ní použijete naše Bonett i ostatní CNG či CCS karty,

Liberec - 16.06.2021

Dnes jsme pro vás otevřeli již druhou CNG stanici v Liberci

Bonett dnes otevřel novou, v pořadí již druhou, CNG stanici v Liberci. Adresa nové stanice je Doubská 997, Rochlice, Liberec. I zde je non stop provoz a platba možná hotově a kartami.

Králův Dvůr - 11.05.2021

Začátkem května 2021 Bonett uvedl do provozu svou 46. CNG stanici, tentokrát v Králově Dvoře

Přímo v areálu Arriva Střední Čechy naleznete novou Bonett stanici v Králově Dvoře.

Stanice je otevřena nonstop.  
Pro plnění je možno použít koncovky NGV1 i NGV2, platit je možno CNG i bankovními kartami, CCS, přes den i v hotovosti.

ČESKO - 12.02.2021

BONETT SE STAL OPĚT NEJVĚTŠÍM PRODEJCEM CNG V ČESKU V ROCE 2020

Bonett se stal opět největším prodejcem CNG v České republice.

Praha - 23.09.2020

Unipetrol uzavřel smlouvu se společností Bonett o instalaci tří vodíkových stojanů na čerpacích stanicích Benzina

Předseda představenstva skupiny Unipetrol Tomasz Wiatrak a člen představenstva skupiny Bonett Václav Holovčák podepsali smlouvu o výstavbě tří vodíkových plnících stanic. Stavba prvních veřejných vodíkových plnicích stojanů v České republice začne na stávajících čerpacích stanicích značky Benzina patřících do mezinárodní skupiny ORLEN v Praze na Barrandově a v Litvínově již v letošním roce, jejich uvedení do provozu je plánováno na příští rok. Následně bude vodíkový stojan nainstalován na čerpací stanici Benzina v Brně v Kaštanové ulici. V pokročilé fázi příprav je také instalace vodíkových stojanů na čerpacích stanicích Benziny v Plzni na Nepomucké ulici a v Praze na D10 ve směru na Mladou Boleslav.

„Těší mě, že po náročném procesu příprav a administrativy můžeme konečně zahájit stavbu prvních tří vodíkových plnících stanic v České republice. Ve výběrovém řízení na realizaci stavby zvítězila společnost Bonett, což posvětilo i Ministerstvo dopravy České republiky. Díky tomu jsme nyní podepsali smlouvu o instalaci vodíkových plnících stojanů na čerpacích stanicích Benzina v Praze na Barrandově, Litvínově a Brně. V příštím roce plánujeme otevření prvních dvou plnicích stanic a ve druhé fázi otevření třetí stanice v Brně. Zároveň připravujeme zahájení veřejné zakázky na výběr dodavatele dalších dvou projektů, které se budou nacházet v Plzni a Praze,“ řekl Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny Unipetrol.

Vodík je nejekologičtější palivo, jelikož při jeho spalování nevznikají nežádoucí látky. Vozy na vodíkový pohon na rozdíl od klasických elektromobilů nepotřebují k provozu baterie a jejich tankování tak zabere stejně času jako u benzinových či naftových automobilů. „Věříme, že vodík postupem času doplní současnou bateriovou elektromobilitu a bude hrát stále významnější roli nejen v oblasti osobní mobility ale především v oblasti hromadné dopravy a přepravních služeb. V této oblasti proto spolupracujeme s výrobci automobilů na vodíkový pohon, které chceme s jejich produkty přilákat do České republiky. Zároveň jsme v kontaktu s orgány státní správy a místní samosprávy. O využití vodíku ve veřejné hromadné dopravě jednáme s Hlavním městem Praha, Středočeským krajem a Ústeckým krajem,“ doplnil Tomasz Wiatrak.

Čerpací stanice Benzina v Praze na Barrandově a v Litvínově budou zásobovány vodíkem, který vzniká při zpracovávání ropy v rafinériích Unipetrolu v Litvínově a Kralupech nad Vltavou. Unipetrol se zároveň zabývá konkrétními projekty efektivní výroby vodíku z alternativních zdrojů, tedy bez uhlíkové stopy, například elektrolýzou vody za využití elektrické energie získané z fotovoltaických článků.

„Naše nabídka na vodíkové stanice byla vyhodnocena jako nejlepší, a my si vážíme toho, že Bonett dodá první stanice na vodík nejen u nás, ale i v regionu, a bude v pozici generálního dodavatele u tohoto přelomového dopravního projektu. Vybudovali jsme již stovky stanic na alternativní paliva, desítky jich sami provozujeme, ale úspěch v tak prestižním vodíkovém tendru je pro nás tou nejvyšší metou. Rádi bychom na tento projekt navázali dalšími vodíkovými aktivitami a realizacemi nejen v ČR, ale i v Polsku a na Slovensku, kde taktéž naše skupina aktivně působí,“ dodal Václav Holovčák, člen představenstva skupiny Bonett.

V České republice doposud fungovala pouze jediná neveřejná plnící stanice na vodík v Neratovicích, která od roku 2009 sloužila pro autobus tamní veřejné dopravy. Vodík je populární především ve Spojených státech amerických, Japonsku a Německu. V sousedním Německu fungovalo ke konci loňského roku již 87 plnících stanic na vodík, přičemž dvě z nich se nacházejí na čerpacích stanicích STAR patřících rovněž do nadnárodního koncernu ORLEN. Celosvětově bylo ke konci roku 2019 v provozu 432 vodíkových plnících stanic, přičemž 330 z nich je otevřených pro veřejnost.

Bonett je největší specializovaný dodavatel stanic na alternativní paliva ve středoevropském regionu a druhý největší prodejce CNG v České republice. Skupina působí na českém, polském a slovenském trhu, orientuje se na investice, provozování a dodávky stanic na alternativní paliva. Bonett provozuje aktuálně 43 CNG stanic v investiční hodnotě přes 350 milionů korun, a má 15% podíl na prodeji CNG v ČR. V rámci ekologizace dopravy plánuje Bonett vybudovat desítky dalších stanic v ČR, Polsku i na Slovensku, včetně sítě vlastních LNG stanic. Cílem skupiny je i významná pozice ve vodíkových instalacích, jakož i výroba a prodej biometanu ve vlastní síti. Celkové investice skupiny v ČR a Polsku jsou naplánovány na 750 milionů korun. Bonett technologie stanic jsou spojeny se špičkovou technologií a nadstandardními službami.

Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina v Česku a na Slovensku. V Česku je Benzina s počtem 417 stanic největším řetězcem. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za rok 2019 utržila 129 miliard Kč a zaměstnává více než 4 800 lidí. Unipetrol je kromě rozvoje podnikání hrdý na to, že je společensky odpovědnou společností. Proto věnuje stejnou míru pozornosti iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.

Brno - 14.07.2020

Další nově otevřená CNG stanice Bonett v Brně

V pořadí druhou brněnskou CNG stanici Bonettu naleznete u čerpací stanice AVIA
v ulici Vídeňská, 619 00 Brno.

Stanice je otevřena nonstop.  
Pro plnění je možno použít koncovky NGV1 i NGV2, platit je možno CNG i bankovními kartami, CCS, přes den i v hotovosti.


Polsko - 06.06.2020

Vyhráli jsme v řadě nových tendrů polského PSG (Polska Spółka Gazownictwa)

Bonett získal důvěru a podepsal řadu kontraktů v aktuální hodnotě přes 150 milionů s polským PSG na vybudování sítě nových CNG stanic v Polsku.

Stanice bude budovat naše polská společnost Bonett Polska s plnou podporou mateřské skupiny Bonett.

Stanice jsou budovány na podkladě zákona o elektromobilitě a alternativních palivech z roku 2018.Varšava - 01.06.2020

Budujeme novu stanici ve Varšavě pro Varšavské vodovody a kanalizace (MPWIK)

Bonett buduje novou velkou investici pro MPWIK (Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Warszawa).
Stanice bude sloužit pro ekologická vozidla MPWIK.

Součástí dodávky Bonett je 

- kompletní projekt, vyřízení povolení ke stavbě,
- 2x nelubrikovaný kompresor výkonu 2x300Nm3/h
- vysoce účinný adsorber vlhkosti
- velkokapacitní sklad plynu
- výdejní stojan CNG.

Spuštění do provozu v červenci 2020.

Cheb - 16.04.2020

Nová CNG stanice Bonett v Chebu u dálnice D6. Přijeďte natankovat.

Nová stanice je umístěna u čerpací stanice Schnell na adrese Pražská 139/56, 350 02 Cheb.
Stanice je připravena pro plnění vozidel nejen v lokalitě Cheb, ale hlavně těch, které míří po dálnici D6 do nebo z Německa.

Stanice je dostatečně kapacitní pro plnění osobních, dodávkových i nákladních vozidel.Kolín - 09.04.2020

Bonett otevřel v Kolíně u Shellu další CNG stanici

Bonett otevřel novou CNG stanici u čerpací stanice Shell v Kolíně.
Stanici naleznete na adrese Jaselská 880, 280 02 Kolín.

Stanice je otevřena nonstop, má díky výkonnému kompresoru a zvětšenému skladu plynu vysokou kapacitu plnění.
Pro plnění je možno použít koncovky NGV1 i NGV2, platit je možno CNG i bankovními kartami.


Varšava - 02.03.2020

Bonett vybudoval největší stanici CNG v Polsku

MZA Klesczowa je největší stanice CNG v Polsku.
Slouží pro plnění 110 autobusů CNG varšavského dopravního podniku.

Smlouva pro vybudování stanice byla podepsána v září 2018, následně Bonett vyprojektoval stanici a vyřídil stavební povolení,
a následně vybudoval velkokapacitní plnicí stanici pro 110 autobusů největšího polského dopravce.

Stanice má impozantní výkon 3.600Nm3/h, 110 pomaloplnicích stojanů, 6 rychloplnicích stojanů, a sklad plynu o objemu 20.000 litrů vodního objemu.

Stanice plní každý den 110 autobusů v rozmezí 22:00-03:00hodin.Kontaktujte nás